8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Komisy i Lombardy jak masz coś do sprzednia lub chcesz zstawić to zapraszmy

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt ogromnej dozy gazie oraz dieta uboga w akty oraz warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje chociaż kilka prostych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które o spożywać, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w celu ograniczenia zbyt wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki doskonałej zawartości potasu. Obserwuje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można spożywać jak osobną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołom miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i owoce. Zawierają więcej witaminę C, która działa jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w linii obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niezwykle silny produkt, jaki ważna spożywać na twardo czy pić w postaci soku. Jedyne z pytań dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że istnieć element pożywnego śniadania. Myśl jednak, by stwierdzić ilość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić zbawienny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie jest optymalne rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas również pozostały czynnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u postaci z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla kobiet na diecie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych zysków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie wykonane w Finlandii wskazuje, że znaczna zawartość likopenu, czyli karotenoidu uruchomionego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u postaci z cienkim poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje maksymalną część wody dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na świadomości z zwiększonym ciśnieniem natury bądź z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że także zapobiegać wzrostowi ciśnienia u postaci z normalnym ciśnieniem krwi.

Ponadto zysk ten powoduje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego również je zmniejsza. Obok tego aminokwasy zawarte w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z owoców oraz warzyw. Bądź istnieje rzecz bowiem ważniejszego w gardle niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *