Inwestowanie to sztuka, jednak nie dla każdego.

Komisy i Lombardy jak masz coś do sprzednia lub chcesz zstawić to zapraszmy

Inwestowanie to sztuka, jednak nie dla każdego.

Na szczęście wszystkiego da się nauczyć, ale najpierw, dowiedz się, dlaczego w ogóle warto stać się inwestorem.  Na efekty inwestycji należy trochę poczytać, jednak naprawdę warto, ponieważ inwestycje mogą nam zapewnić spokojną przyszłość i brak zmartwień. Niezależność finansowa to coś, do czego należy dążyć za młodości. Jeśli chcesz wiedzieć, co może osiągnąć dzięki inwestowaniu, to zapraszam do czytania dalej.

Z jednej strony, gdy już mówimy o pieniądzach, to często z naszych słów wypływa stwierdzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Z drugiej, jednak jeśli ich mamy całkiem niezłą sumkę, to nadal powtarzamy te słowa, jednocześnie wykorzystując pieniądze, do podwyższania standardów swojego życia. Dlatego też chyba niektórzy chcieliby usłyszeć o sposobie, jak sprawić, aby mieć więcej pieniędzy.

Jak pomnożyć pieniądze?

Mnożenie pieniędzy kojarzy nam się raczej z nielegalnym procederem, który trzeba ukrywać, a pieniądze szybko wydać. Pierwsze miejsce, które będzie nam się z tym kojarzyło, to zapewne piwnica, z drukarkami do pieniędzy itd. Niestety, takie skojarzenie to wielki błąd, może też trochę przez to niefortunne określenie, w pełni legalnego sposobu na to, jak pomnożyć pieniądze.

Tak naprawdę, mnożenie pieniędzy możemy nazwać inaczej inwestowaniem i będzie to chyba najlepsze określenie i najczęściej stosowane. Jednak dla niektórych może to być właśnie synonim mnożenia, ponieważ inwestując pewną sumę, po jakimś czasie regularnie się ona zwiększa i nasz początkowy kapitał, który zainwestowaliśmy, zostaje szybko pomnożony.

Inwestycje to okazja dla każdego, kto chciałby, aby jego życie nieco się zmieniło i przy okazji nauki zarządzania domowym budżetem, chciałby nieco zwiększyć poziom swoich oszczędności. Tak naprawdę inwestować może każdy, najważniejsze jest jednak, by miał do tego chęci i aby nie zniechęcał się w ciężkich chwilach.

Inwestowanie jest bardzo popularne w tych bogatszych państwach, a niestety nie jest aż tak dobrze postrzegane, przez osoby w krajach takich, jak Polska, gdzie ludzie nie są po prostu przyzwyczajeni, do tej formy angażowania pieniędzy. Niektóre osoby nadal nie chcą się zgodzić na to, aby zakładać konta bankowe i iść z duchem czasu, a co dopiero mówić o inwestycjach. Takie myślenie trzeba zmienić i każdy, kto w minimalnym stopniu angażował się w inwestowanie, ma jakąś wiedzę na ten temat, to wie, że to jest całkowicie bezpieczne i bardzo opłacalne, więc powinno się to promować wśród wszystkich ludzi.

Mimo że wiele osób osiągnęło w inwestowaniu sukces, to nadal wszystko musi być inicjatywą własną tych osób. Mimo że szkoły powinny uczyć, jak być przedsiębiorczym, jak zarządzać pieniędzmi i jak je dobrze lokować, to tego nie robią i przez to nasze społeczeństwo, choć oszczędne, to nadal nie potrafi dobrze zadbać o siebie i dobrze wykorzystać swoich oszczędności.
Im szybciej zmienimy naszą mentalność, tym będzie dla nas lepiej, ponieważ szybciej zmieni się nasza sytuacja finansowa. Niektórzy myślą, że do rozpoczęcia swoich pierwszych inwestycji, trzeba mieć ogromną kwotę. Oczywiście w niektórych przypadkach, to naprawdę może być spora kwota, jednak tak się zdarza w przypadku naprawdę dużych operacji, z udziałem doświadczonych inwestorów.

W zależności od tego, kogo posłuchamy, to na inwestycje wystarczy nam kilka tysięcy, a nawet kilkaset złotych. Jeśli wybierzemy giełdę, jako cel naszych inwestycji, to najlepiej będzie wszystko rozpocząć, grając na małych kwotach. Dzięki temu poznamy wartość pieniądza, dowiemy się, jak szybko dochodzi do zmian na rynku globalnym, a także krajowym i jak to kształtuje się na giełdzie. Małe inwestycje, to także idealna metoda nauki. Na samym początku możemy osiągać pewne straty i nie zawsze będzie nam się udawało, jednak z czasem będziemy zyskiwali doświadczenie i staniemy się coraz lepsi i lepsi. W pewnym momencie sami automatycznie zaczniemy przechodzić do wyższych kwot, aż inwestycje zaczną wypełniać nasz portfel sporą ilością pieniędzy. Na to wszystko trzeba jednak poświęcić nieco czasu i mieć dużo chęci.

Ryzyko się opłaca

Całe nasze życie w sumie skupia się na ryzyku. Ryzykujemy każdym naszym ruchem i wszystko ma swoje konsekwencje. Jeśli wiemy, czym jest efekt motyla, to teraz wystarczy, że przełożymy tę myśl na każdy rodzaj inwestycji i zobaczymy, że każdy nasz ruch, nawet najmniejszy, może wywołać niespodziewaną lawinę różnych innych zdarzeń. Dlatego właśnie przed podjęciem każdej decyzji, musimy poważnie zastanowić się nad tym, co robimy i czy aby na pewno jest to krok w dobrą stronę.

Inwestować możemy na różnych polach, w różnych branżach i możemy angażować się w działalność różnych sektorów. Do wyboru mamy zarówno rynek nieruchomości, rynek papierów wartościowych, jak i inwestowanie w kruszce, czy różne wartościowe przedmioty. Tak naprawdę to od nas zależy, na co się zdecydujemy. Jednak najlepiej jest trzymać się tego, na czym się znamy. Jeśli interesujemy się jakąś branżą, to powinniśmy zrobić wszystko, by inwestować właśnie w nią i w niej. Najprostszym sposobem będzie tutaj chyba giełda i jest to chyba też najprostszy sposób, aby się czegokolwiek nauczyć.

Na samym początku wystarczy wyszukać spółki z branży, która nas interesuje, a następnie wybrać te, które są najlepsze i uznamy je za najbardziej stabilne. Teraz wystarczy tylko w nie zainwestować i czekać na efekty.

Można to zrobić jednak nieco inaczej i bezpieczniej. Niezależnie od tego, jaką formę inwestowania wybierzemy, powinniśmy być ostrożni i dokładnie się do wszystkiego przygotować. Zarówno w życiu, jak i w inwestowaniu, bardzo ważne jest zdobywanie wiedzy i wykorzystywanie jej. Im więcej wiemy na jakiś temat, tym będzie nam łatwiej. Tak też jest w przypadku wkładania swoich pieniędzy w różne interesy. Im więcej będziemy o tym wiedzieć, tym większe korzyści będziemy z tego mieli. Wiadomo jednak, że w ciągu nawet kilku miesięcy, nie da się nauczyć wszystkiego. Dlatego trzeba, chociażby ogarnąć podstawy, a także wykorzystać wszystkie źródła informacji, jakie są tylko w zasięgu naszej ręki. To znaczy, należy sięgać po książki, Internet, a także znajomych, którzy inwestują. Wszystko może być dla nas bardzo przydatne.

Jeśli już jakąś wiedzę mamy, to teraz postępujemy tak, jak wcześniej było wspomniane, czyli wybieramy interesującą nas inwestycję i po prostu przeznaczamy na nią część swoich oszczędności. Możemy podjąć się działań długoterminowych, a także krótkoterminowych. To od nas zależy, jak często będziemy obserwować, jak ma się stan naszego kapitału. W przypadku nieruchomości i wynajmu lub kupna i sprzedaży czasem trzeba działać cały czas, a czasem wystarczy zainteresować się tym tylko raz na kilka miesięcy. W przypadku giełdy, niektórzy cały dzień spędzają na obserwowaniu i analizowaniu notowań, a niektórzy zajrzą do notowań raz na miesiąc i w zupełności im to wystarczy. Wszystko zależy od naszego podejścia.

Co do podejścia, to też należy mieć odpowiednie. W inwestycjach dużo zależy od naszego charakteru. Jeśli jesteśmy osobami zdecydowanymi, pewnymi siebie, jeśli mamy umysł analityczny i nie lubimy podejmować pochopnych decyzji, to nie musimy się martwić, że popełnimy na początku jakiś większy błąd. Jeśli jednak do wszystkiego podchodzimy emocjonalnie, jeśli nagłe zmiany na giełdzie wywołują u nas różne, nieraz nieciekawe reakcje, to musimy nieco podreperować swój charakter i nauczyć się przede wszystkim cierpliwości.

Teraz wystarczy już tylko działać i liczyć zyski. Może jednak jeszcze niektórzy nie mają pewności, czy aby na pewno to jest dla nich i nie chcą nawet próbować? Takie osoby niech czytają dalej i zobaczą, co jeszcze mogą mieć, dzięki inwestowaniu.

Czy warto inwestować?

Odpowiedź na to pytanie chyba nie jest taka trudna. Oczywiście, że warto. Inwestować warto między innymi wtedy, gdy mamy jakieś marzenia, które pragniemy spełnić. Jeśli więc wyznaczyliśmy sobie jakieś plany na życie, jednak brakuje nam na nie pieniędzy, to może warto wykorzystać szansę i wzbogacić się nieco na inwestycjach. Najlepsi i najbardziej zaangażowani, potrafią dojść do osiągania takich zysków, że całe ich życie, jest jak jedno wielkie marzenie. Podróżują po świecie i rozsądnie gospodarując pieniędzmi, spełniają marzenia swoje i swoich najbliższych. Jedyne co musieli zrobić, to zaufać sobie i zacząć inwestować, a także poświęć temu nieco uwagi. Nawet jeśli zaczniemy od małych kwot, to z każdym dniem będzie tego coraz więcej i będziemy coraz bliżej naszego celu. Marzeń nie należy porzucać, tylko z powodu braku pieniędzy. Właśnie należy zrobić wszystko, aby je spełnić i aby osiągnąć upragniony cel. Nie trzeba też bać się wydatków, niektóre wydatki służą nam właśnie po to, aby potem na nich zyskać.

Inwestowanie to także możliwość zapewnienia sobie stałego, dodatkowego dochodu. W zależności od tego, w co zainwestowaliśmy, możemy otrzymywać z tego tytułu różne dochody. Może to być dywidenda, a może też być czynsz z wynajmu mieszkania, garażu, czy lokalu użytkowego. W każdym przypadku będą to regularne i w miarę pewne pieniądze, które na pewno pomogą nam podnieść standard życia. Będzie to także dobre zabezpieczenie psychiczne, przed ewentualną obawą o stratę majątku. Jeśli wiemy, że w każdym miesiącu możemy oczekiwać jakichś dochodów, to nawet jeśli mieliśmy ciężki miesiąc w pracy, to jesteśmy dobrze zabezpieczeni.

Czy ktoś chce, czy nie, pieniądze w dużej mierze wiążą się także z niezależnością.Jeśli mamy ich zapas, a także regularnie wpływają na nasze konto, to nie musimy pożyczać w razie wypadku od rodziny, znajomych, czy też z banków i parabanków. Gdy tylko nastaną dla nas cięższe czasy, stracimy pracę, pojawią się nowe wydatki, coś się zepsuje, to zawsze będziemy w jakiś sposób zabezpieczeni. Jest to zupełna niezależność finansowa, do której powinien dążyć każdy rozsądny człowiek. Jeśli komuś zależy na tym, aby kiedyś żyć bezpiecznie, bez problemów i przede wszystkim, mieć za co żyć, to powinien szybko zastanowić się nad inwestowaniem.

Bądź odważny

Inwestowanie nie jest takie straszne, jak to się wydaje i nie wymaga wcale sporej ilości wiedzy. Najważniejsze są chęci i charakter, to od nich wszystko zależy, a pieniądze zawsze się jakieś znajdą. Wystarczy trochę zaangażowania i nasza przyszłość na pewno będzie bezpieczniejsza i pewniejsza.

Wszystkie decyzje powinny być jednak porządnie przemyślane, ponieważ tak szybko, jak się wzbogaciliśmy, tak szybko możemy też wszystko stracić. Jednak bez ryzyka, nie ma zabawy i nie ma zysków, więc pora brać się do pracy. Pieniądze same się nie zainwestują.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments