Klimatyzatory postojowe Nowogard

Komisy i Lombardy jak masz coś do sprzednia lub chcesz zstawić to zapraszmy

Klimatyzatory postojowe Nowogard

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, siedząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże stanowi niewłaściwy i ze względów finansowych oraz oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Człopa

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest naturalnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to czerpanie z niej w trakcie postoju nie jest szybko wskazane. Marnujemy paliwo i wydajemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi wówczas, że układa on bezpieczeństwo funkcji oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek trafią na terytorium w sum.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten pierwszy działa raczej na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zadaniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w samej obudowie montowanej z reguły na dachu kabiny pojazdu czy na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, łączy się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym także w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest jeszcze urządzone w układ, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie lub możemy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Szczecin

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w organizm została wprowadzona woda. Jest ona właśnie schładzana, i wielką właściwością tego modelu klimatyzatorów stanowi wówczas, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a jedynie obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest dużo wysoka, gdyż pewno on ograniczyć temperaturę powietrza panującą we tle pojazdu nawet o sto procent w związku do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie wykonywa w surowym klimacie. Również gdy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką zaletą jest mały pobór prądu niezbędny do zdrowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Szczecin

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments