Poczta kurier Głowno zamów online

Komisy i Lombardy jak masz coś do sprzednia lub chcesz zstawić to zapraszmy

Poczta kurier Głowno zamów online

Z powodu szybkiego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Bełchatów zamów online jest bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Bełchatów zamów online

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, najpierw należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Bełchatów zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj termin dowiezienia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek na pewno zauważymy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z nich osobno. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać większe ilości paczek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy pakunek który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary paczki musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i wagę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Bełchatów zamów online dba by wszystkie przesyłki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się obracać a nawet być przyciśnięta przez inne pakunki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Bełchatów zamów online odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Bełchatów zamów online .

Zobacz również poczta Kurier