Wędkarski Barlinek

Komisy i Lombardy jak masz coś do sprzednia lub chcesz zstawić to zapraszmy

Wędkarski Barlinek

Wędkarstwo podlodowe

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wstąpić na lód i kontynuowanie swojego zainteresowaniem.

Wędkarski Goleniów

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Że chcemy przymocować do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim image i parametrami od tych, przydatnych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być mocno krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede wszystkim mniejsze od zwykłych. Dotyczy zatem z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wyrzucania na drogę, jak dzieje się to latem. Musi stanowić przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb panujących w zbiorniku. Istotnym istnieje ponad jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Goleniów

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wybierają się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w terminie ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest daleko większa niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze że stawać się naszym nowym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Goleniów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments